content-left-bg.png
content-right-bg.png

Our staff

WebPartZone1_1
PublishingPageContent

​​​​Administration

Mrs Vanessa Rebgetz – Principal

Alita Lee – Deputy Principal

Garry Brown – Deputy Principal

Helen Asser – Business ​Manager

Marina Henkelmann – Business Manager

Head of Departments

Alan Craig-Ward – International Baccalaureate Pathways

Tammie Gilbert – Contemporary Teaching & Learning

Rachael Hart – Global Learners

Anir Lal – Science & Enrichment​​ (Acting)​

Student Services

Paul Haydock – Guidance Officer

Joy Xavier – School Based Youth Health Nurse

Teaching staff

Gabrielle Alder-Hughes – Spanish

Kahlia Baker – Chemistry / Leadership Coordinator

Monica Beigbeder​ - Spanish

Julie Bertwistle – Psychology / TOK Coordinator

Sophie Boissery – French

Aaron Boulton - English

Patricia Carta – Maths

Joanne Cheng – Mandarin​

Alan Craig-Ward – Biology / Maths

Jemma Day – Maths / Computer Science ​/ Year 12 Coordinator

Patrick Emery – Music / Brilliant Futures Coordinator

Callum Finlay​ - Exercise Science

Daniel Graham – Maths / Physics / Year 10 Coordinator

Wendy Groner - French

Christine Hammerton – Psychology

Rachael Hart – Chemistry / Exercise Science

Brett Hillman​ - Economics

Julie-Anne Johnston – English

Anir Lal – Biology​

Iris Lin – Mandarin

Anna Linecker​ - Chemistry / Maths

Karen Mackie – English / Debating Coordinator

Frances McGovern – Maths / Year 11 Coordinator

Kody Mitchell – Psychology / LMS Coordinator

Melissa Mitchell – Biology / CAS Coordinator​

Daven Naiker – Biology

Tony Nicholson – Chemistry / Physics​

Dion Obst – Business Management / Exercise Science / Sports Coordinator

Leena Palekar – Business Management

Michelle Palmer​ - Business Management / Economics

Leanne Reed​ - English

Wayde So – Physics / Maths

Kary Stratton – English / Psychology / EE Coordinator

Mary-Anne Wood – English​​

Yi Yang – Mandarin / Maths​

Professional staff

Miyoun Beakley - Administration​​

Montana Bennetts – Science Operations

Rui Bernardino - Cleaning Team

April Burgoyne - Teacher Aide / Cleaning Team

Sue Briers – Uniform Shop

Tyler Campbell - Gym Supervisor

Salome Dau - Cleaning Team

Mia Dockery​ - Gym Supervisor

Brent Egan – Technical Officer

Mark Hill - Cleaning Team

Connor Maguire​ - Science Operations

Joshua Mangal - Technical Officer

Lisa Miller - Administration

Trudy Newlove – Science Operations

Sandra O'Connor - Cleaning Team

Joanne Parks – Administration

Raylene Pratt - Cleaning Team​

Sarah Stevens – Administration & Facility Hire

Jamie Taylor - Facilities Officer

Stefanie Vallen – Library Operations

Sam Worboys - Data Analyst

Linda Young – Library Operations

WebPartZone1_2
WebPartZone2_1
WebPartZone2_2
WebPartZone2_3
WebPartZone3_1
WebPartZone3_2
WebPartZone3_3
WebPartZone3_4
WebPartZone4_1
WebPartZone5_1
WebPartZone5_2
WebPartZone6_1
WebPartZone6_2
WebPartZone7_1
WebPartZone7_2
WebPartZone8_1
WebPartZone8_2
WebPartZone9_1
Last reviewed 24 March 2022
Last updated 24 March 2022